Vítání jara doma s Meteorem

30.03.2022

Po sérii těžkých přípravných utkání, v kterých nás prověřili samé prvo či druholigové týmy, nás čekalo první jarní kolo doma s Meteorem. Chybělo nám několik hráčů, ale v současné době máme kádr tak široký, že to vlastně ani nebylo znát. A tak prvních 10 minut patřilo vůbec k tomu nejlepšímu, co kluci za poslední dobu předvedli. Nastavení do zápasu podpořené dostatečnou kvalitou i produktivitou nám po pár minutách dalo pohodlné vedení 4:0, které prakticky rozhodlo o 3 bodech. Soupeři se poté podařilo hru více vyrovnat hlavně díky dobře sehranému vyjetí od vlastní branky. V tomhle případě je škoda, že kluci nedokázali šablonovité vyjetí soupeře pokrýt. Chytrost v tom, že si soupeře načtu jak danou situaci hraje a upravím podle toho svoje chování na hřišti tam v tu chvíli úplně nebyla. V momentech kdy zelenobílí dokázali snížit jsme se ale dokázali vždy zvednout a zase o něco odskočit. Skvělé bylo i to, jak si kluci o pauzách dokázali říct důležité věci, jako nenechat se rozhodit tvrdší hrou soupeře nebo komentáři hostující lavičky směrem k rozhodčímu. Sami vycítili, že jedině to, by je mohlo připravit o vítězství v dobře rozehraném zápase.