Příprava na tréninky a utkání

TRÉNUJ V LÉTĚ SÁM A ZLEPŠUJ SE!

"MŮJ PRVNÍ GÓL" 

Návod k tréninku rodiče s dítětem! 27 videí - shlědněte všechny a vyzkoušejte.

Třeba každý den jedno!

TECHNIKA BĚHU A KONTROLA MÍČE

TECHNIKA KOPU DO MÍČE

Spánek, stravování

Příprava začíná již den před tréninkem. Je důležité aby jsi se dobře vyspal - v tvém věku přibližně  8 - 9 hodin. 

Ráno se dobře nasnídáš - výborné jsou ovesné vločky s bílým jogurtem a marmeládou. Snídaně je velmi důležitá, probudí tvé tělo a dodá mu energii kterou potřebuješ do školy i odpoledne na fotbal.

Ve škole si dej určitě sváču, ideální je jablko a celozrnné pečivo se šunkou či sýrem. 

K obědu jsou výborné těstoviny s nějakým kouskem masa, ale energii a výživu ti dodají luštěniny a nebo třeba brambory.

Ale důležitá věc - přibližně 2 hodiny před sportem by jsi neměl jíst žádné větší jídlo, super by bylo, kdyby jsi si dal třeba hodinu před tréninkem banán. Po něm ti nebude zle a zažene hlad i dodá výživu tvému tělu na sport.

Co s sebou na trénink?

Vždy když jdeš na trénink nebo utkání, vezmi si s sebou správné oblečení na trénink a kopačky nebo turfy. Samozřejmostí je pití - nejvhodnější je čistá voda, do chladna klidně čaj s medem. 

Sycené nápoje jsou na trénink přímo zakázány - okyselují naše tělo a to potom špatně zvládá obnovovat naši energii na sport.

Správné oblečení do teplého počasí by se mělo skládat z kraťas, trička a štulpen. Do chladného či deštivého určitě dlouhé tepláky, přes ně štulpny (aby se nám nemotaly nohavice do běhu) a lehká bunda. 

Samozřejmě nezapomínej na chrániče, nos je na trénink i na zápas. Měly by se pravidelně prát nebo pod ně nosit prodyšné elasťáky, aby ti nevznikla žádná vyrážka apod.

Po každém tréninku by jsi se měl osprchovat, takže si s sebou vezmi i čisté věci na převlečení, ručník a mýdlo, aby jsi rodičům v autě voněl :-) . 

Tento návyk je dobré začít pěstovat již od začátku působení ve fotbale. Mělo by to být automatické. Po tréninku by jsi se měl dobře najíst. Nejlépe ovoce (přírodní cukry) a poté nějaké složitější cukry, například těstoviny s omáčkou. No a potom už se zase začneš připravovat pomalu na spánek, samozřejmě až potom, co si uděláš své úkoly do školy! 


"Štěstí přeje dobře připraveným."