S Chomutovem 2 góly hned v první minutě!

01.10.2021

Na státní svátek dorazil k nám do areálu tým Chomutova. Část kluků čekal další den turnaj Pohár mládeže FAČR a tak jsme zase o něco víc vyrotovali sestavu. Teď už můžeme říct, že si všichni kluci v týmu zahráli ligovou soutěž, což je super. Ba co víc, kluci se za krásného počasí rozjeli jak formule a během první minuty stihli hned 2 góly! Celá první třetina byla hodně koukatelná. Střídali se pěkné akce individuální s těmi týmovými. Po prvním třetině to bylo 5:0 a my měli před sebou 2 cíle. Zkusit udržet čisté konto a dát klukům nějaké impulzy do další části hry. Do druhé třetiny jsme chtěli vstoupit s více zataženou obranou, která by soupeře lákala do prostorů, kde jsme pak chtěli získávat míče a vyjíždět do rychlého protiútoku. V zásadě taková příprava na zónové bránění. Bylo znát, že se nad tím kluci snaží přemýšlet a tak o něco málo poklesla úroveň hry, ale je fajn, že si to mohli vyzkoušet a zažít fotbal zase trošku jinak. Zatím stále držíme čisté konto. Třetí třetinu jsme změnili rozestavení na 2 - 3 - 2 a řešili jsme hlavně spolupráci útočníků a záložníků při napadání. O čisté konto přicházíme v 74. minutě a Chomutov ještě v poslední minutě koriguje další brankou na konečných 11:2. Dobrý zápas pro učení se novějších, ještě tolik nezažitých věcí přímo v ostrém zápase. To žádný trénink nenahradí. A je třeba mít stále na mysli, že všechno nepůjde hned ze dne na den.